Září 2009

Světový den první pomoci 2009

27. září 2009 v 20:38 Uskutečněné akce
Akčně oslavil karlovarský Červený kříž Světový den první pomoci. Koncem září zažil Chodov simulaci dopravní nehody osobního vozidla a autobusu, při které se "zranily" čtyři osoby.

Úkolem cvičících bylo zabezpečit poskytnutí první pomoci a dopravu zraněných. Vzhledem k tomu, že autobus hořel, nastoupil také Sbor dobrovolných hasičů, aby oheň zlikvidovali.

Diváci mohli dále vidět ukázky záchranných prací VZS ČČK, zásahu sebeobrany PČR nebo prezentaci Báňské záchranné služby SU.

A to nebylo všechno. Kdo měl zájem, mohl si nechat změřit krevní tlak a samozřejmostí byla nabídka kurzů první pomoci pro veřejnost v různých normách znalostí.

ČČK tuto akci pojal především jako příležitost seznámit širokou veřejnost s principy ochrany zdraví a záchrany života. Přejeme si, aby své získané dovednosti dokázali uplatnit i v běžném životě v různých životních situacích.

Znáte zásady první pomoci ?

3. září 2009 v 15:10 Aktuality
Člověk často bere život na lehkou váhu a myslí si, že se mu nemůže nic stát. Najednou to přijde třeba v podobě úrazu - a úplně přehodnotí priority a dívá se na svět jinak.

V takovou chvíli začne hledat pomoc či rady u druhých, protože nedokáže zachovat chladnou hlavu a správně poskytnout nezbytnou první pomoc. V krizových situacích přitom rozhodují minuty…
Karlovarský Červený kříž proto koncem srpna připravil pro zájemce zajímavé školení první pomoci. Jeho absolventi mohou získané vědomosti a zkušenosti využít nejen v soukromém životě, ale i v zaměstnání. Všech dvacet lidí, kteří se školení zúčastnili, má nyní velkou šanci, že v případě neštěstí dokáží zachovat chladnou hlavu a hlavně zachránit to nejcennější - život.