Září 2010

Světový den první pomoci 2010

19. září 2010 v 22:04 Uskutečněné akce
Datum 11. září není jen symbolem teroristických útoků ve Spojených státech. Tento den je rovněž Světovým dnem první pomoci, který si druhý víkend v září připomněl také karlovarský Červený kříž.

Na akci, jejímž heslem bylo "Každý má schopnost naučit se první pomoc a zachránit život", si lidé mohli poslechnout přednášku o historii Červeného kříže, doplněnou historickou fotodokumentací. Na programu byly tradičně ukázky simulace poranění a použití automatického externího defibrilátoru, oživování na resuscitačních fantomech a jiné.

Jako obvykle nechyběla ani propagace dárcovství krve. Mladé a nezkušené maminky zase nejvíce zajímaly informace o prevenci dětských úrazů a vybavení domácí lékárničky.

A na akci, jejímž cílem bylo zvýšit veřejnou informovanost o důležitosti první pomoci, si našli cestu i lidé, kteří výuku dříve absolvovali, ale potřebovali si osvěžit znalosti.

Den seniorů – den pro zdraví

7. září 2010 v 19:19 Uskutečněné akce
Poslední den v srpnu sice znamenal konec prázdnin, rušný den ale letos neměli jen školáci. Karlovarský Červený kříž uspořádal seminář na téma Zdravé stárnutí, zaměřený na lidi v seniorském věku.

Jeho účastníci si mohli vyzkoušet různé relaxační techniky a naučit se, jak trénovat paměť. Cílem projektu bylo podpořit u seniorů pocit vlastní hodnoty, předcházet jejich sociálnímu vyloučení a připomenout jim, že je dobré stáří prožívat ve společnosti věkově blízkých spoluobčanů.

Projekt Zdravé stárnutí měl i soutěž v literární části. Kdo měl z účastníků zájem, mohl zpracovat svůj pohled na problematiku stárnutí formou vyprávění nebo úvahy. Soutěže se zúčastnilo celkem 6 seniorů, ti nejlepší si odnesli věcné ceny a diplomy.