Únor 2011

Děti se učily zachraňovat životy

24. února 2011 v 16:00 Uskutečněné akce
Druhý týden v únoru se 20 dětí zúčastnilo již tradičního okresního studijního střediska v Horní Blatné.
Program soustředění, které pořádal karlovarský Červený kříž, byl zaměřen na první pomoc a záchranu v ohrožení života.

Malé i větší účastníky čekala netradiční a zážitková forma výuky první pomoci. Naučili se, jak se chovat v krizových situacích, živelných pohromách, při autonehodách nebo jak se orientovat v terénu. Že to děti baví, bylo poznat i z jejich otázek. Zajímalo je například, jestli je horší úraz hlavy, nebo páteře a další věci.

Účastníci soustředění se zkrátka nenudili. Při výuce se používaly simulace reálných poranění, jejich pobyt jim navíc zpestřily i jiné aktivity, třeba výlety nebo návštěva solné jeskyně. Domů tak děti odjížděly se zajímavými zážitky a kontakty na nové kamarády, ale hlavně se naučily, jak v případě nouze pomoci druhým.
A co vy, víte, jak poskytnout první pomoc?

Červený kříž otevřel dveře zájemcům

9. února 2011 v 21:29
Koho zajímá Červený kříž a jeho činnost v Karlových Varech, měl v sobotu jedinečnou příležitost se s ním seznámit. Známá nezisková organizace totiž o víkendu uspořádala Den otevřených dveří, kde si zájemci mohli na vlastní kůži vyzkoušet poskytování první pomoci.

Na Den otevřených dveří přišli bývalí kolegové, absolventi kurzů a všichni, kteří karlovarský Červený kříž v jeho činnosti podporují. Seznámili se s lektory, maskéry, prostředím učeben a s některými výukovými pomůckami. Vyzkoušeli si spolupráci na společném projektu Tak trochu jiná první pomoc a stali se na chvíli záchranáři, kteří musí improvizovaně poskytnout první pomoc a řešit nečekané komplikace

V 15 hodin se návštěvníci dočkali překvapení. Den otevřených dveří završilo taneční vystoupení dětské skupiny Berušky. Poté následovala přednáška Drogy a první pomoc, jejímž lektorem byl pan Kaňka. Vzdělávací akce byla vedena interaktivní formou, účastníci se zapojili do výkladu, měli prostor pro diskuzi a prezentaci vlastních zkušeností. Důležité informace dostali také písemnou formou.

Všichni účastníci navíc obdrželi slevový kupon v hodnotě 100 korun, který můžou využít na veškeré akce pořádané karlovarským Červeným křížem.