Květen 2011

Červený kříž slavil svůj Světový den

11. května 2011 v 18:13 Uskutečněné akce
Osmý květen si většina lidí v Česku připomíná jako den, kdy jsme byli osvobozeni od fašismu. Toto datum je ale důležité i v jiných zemích: je totiž zároveň Světovým dnem Červeného kříže. U jeho příležitosti uspořádal karlovarský Červený kříž tradiční osvětovou akci nazvanou Proč právě Světový den Červeného kříže?

Proč je tímto datem právě 8. květen? Je jím den, kdy se narodil zakladatel Červeného kříže Henri Dunant, iniciátor první z Ženevských úmluv. O něm i o další historii organizace se mohli dozvědět zájemci, kteří navštívili karlovarský Červený kříž, kde si mimo jiné mohli prohlédnout výstavu fotografií a poslechnout nostalgické vzpomínání našich nejstarších "červenokřižáků".

V odpoledních hodinách proběhl bezplatný seminář s názvem Zachraňte své blízké - na jeho programu byly nové trendy a postupy v první pomoci. Zájemci také mohli využít možnost konzultace po telefonu s lékařem rychlé záchranné služby.
Účastníci byli seznámeni s akcemi, které letos připravujeme. A každý obdržel slevový kupon v hodnotě 100 korun na další akce, díky kterým můžou při kurzech či nákupu příruček s tematikou první pomoci ušetřit peníze