Duben 2012

Okresní soutěž Hlídek mladých zdravotníků

15. dubna 2012 v 11:37 Uskutečněné akce


Po několikaměsíční přípravě karlovarského Červeného kříže nastal den D a uskutečnila se okresní soutěž Hlídek mladých zdravotníků. Jako každý rok i letos probíhala na základní škole v Tuhnicích.


Po krátkém úvodu a složení slibu soutěžících a rozhodčích museli soutěžící prokázat kromě vědomostí a dovedností v poskytování první pomoci i fyzickou zdatnost. Soutěž obsahovala tři stanoviště zajímavých modelových situací poranění. Účastníci si zkusili, jak náročné je ošetřovat zraněné, a všechny disciplíny museli navíc zvládnout ve stanoveném časovém limitu. Během plnění některých úkolů zažili i úsměvné situace.


Do soutěže se zapojilo přes deset škol, které soutěžily v pětičlenných družstvech. Tři nejúspěšnější týmy z I. a II. stupně se mohly těšit na zajímavé ceny. Nejvíc se dařilo ZŠ ve Staré Roli, jejíž družstva obsadila první místa obou stupňů. S úsměvem na tváři a hlavou plnou dojmů se ale vraceli domů všichni soutěžící.
Velikonoční inspirace

15. dubna 2012 v 11:21 Uskutečněné akce

Karlovarský Červený kříž letos slavil Velikonoce netradičně. Snažili jsme se připravit hezké nedělní odpoledne pro rodiče s dětmi, kterým praktická výtvarná dílná poskytla inspiraci ve velikonočním období.

Na výběr toho bylo hodně: tvorba květinových stojánků na kraslice, stojánky na ubrousky a jmenovky, zdobení jarních větví, krabička na velikonoční překvapení, květiny, velikonoční talíř… Na řadu přišly i kraslice zdobené vrtanými dírkami a technikou, která nahrazuje zdobení horkým voskem, takže byla bezpečná pro práci s dětmi. Tato technika sice nepatří k lidovým, nicméně vychází z technik výšivky a aplikuje vzory používané např. na lidových krojích.

Cílem odpoledne, během něhož se připomněly i tradice, které velikonoce charakterizují právě na Karlovarsku, bylo poskytnout rodičům praktický návod, jak naučit děti vhodně kombinovat různé materiály a tím podnítit jejich fantazii. Posezení tak bylo příjemným zpestřením jak pro rodiče, tak pro děti.
Pozvanka

2. dubna 2012 v 23:32 Aktuality