Květen 2012

Novinky v předlékařské první pomoci

17. května 2012 v 16:43 Nabídka
akreditovaný kurz první pomoci (vzdělávací program MŠMT: 27334/2012-25-520)
Praktický seminář dává základní, ale současné a aktuální informace k poskytování v předlékařské první pomoci, základní přehled o postupech vedoucích k záchraně zdraví či života. Výuková norma život zachraňujících úkonů, novinky v oblasti resuscitace (GUIDELINES 2010), nejdůležitější aktualizované postupy život zachraňujících úkonů.

Cílem semináře je si tyto znalosti utvrdit a osvěžit, doplnit mezery a teoreticky se připravit na náhlé stavy v terénu. Lektor účastníkům přiblíží problematiku na modelových příkladech ze své bohaté praxe. Součástí přednášky bude zvládnutí jednotlivých život zachraňujících postupůTémata:

1. Základní postupy a zásady předlékařské první pomoci.

2. Zástava krvácení, ošetření drobných krvácejících poranění.

3. Bezvědomí a zástava životních funkcí.

4. Šokové stavy, pneumotorax.

5. Poranění pohybového aparátu.

6. Tepelná poškození organismu.

7.Další závažná poranění, postupy při více poraněných a mimořádných situacích, psychologická první pomoc.

8. Závěrečná souhrnná praxe - řešení modelových situací. Ideální poměr teoretické a praktické výuky, seminář je koncipován tak, aby nejméně polovinu časové dotace tvořila praxe a ukázky figurantů.

Termín:
Pondělí 27.8.2012 09:00 - 12:00
Lektor :
Jaroslav Kaňka, záchranář, akreditovaný lektor první pomoci
Místo konání :
Učebna OS ČČK Kollárova 17, Karlovy Vary
Cena :
390,-- Kč (původně 450,-- Kč)

Uzavírka přihlášek:
22.8.2012
Další informace na tel.: 722 788 014


Kontakt: Oblastní spolek ČČK Karlovy Vary, Kollárova 551/17, 360 09 Karlovy Vary

Bezpečnost na silnicích 2012

7. května 2012 v 0:10 Uskutečněné akce

Bezpečnost na silnicích patří mezi témata, která se týkají každého z nás. Obzvlášť citlivé je, pokud se týká dětí. A právě kvůli nim uspořádal karlovarský Červený kříž osvětovou akci s názvem Bezpečnost na silnici 2012.


Akce se uskutečnila poslední dubnový víkend před hypermarketem Globus. Zaměřila se na rodiny s malými dětmi, které prožily zábavné odpoledne: malovaly dopravní značky a dopravní prostředky, probíhala beseda s městskou policií zaměřená na správné chování chodce a cyklisty a na dodržování pravidel silničního provozu, zkoušelo se i poskytování první pomoci zraněnému. Byla vyhlášená soutěž na téma Doprava a bezpečnost na silnici, v jejímž rámci mělyděti vytvořit cokoliv na téma doprava. Všichni soutěžící, ale i ti ostatní získali pěkné ceny, např. výstražnou dětskou vestu, omalovánky nebo příručky první pomoci.


Asi největší atrakcí ale byly brýle D.W. Eyes, které karlovarský Červený kříž zakoupil speciálně kvůli této akci. Ten, kdo si brýle vyzkouší, zažije deformaci vidění, ztrátu rovnováhy a nedostatek ovládání, které dělá opilé řidiče a vyznavače tzv. "binge drinking" tak nebezpečné. O vyzkoušení chůze s těmito brýlemi byl velký zájem. Kromě toho si účastníci akce mohli také vyzkoušet ošetření namaskovaných poranění na dobrovolnících a kardiopulmonální resuscitaci na figurínách.

Výrazná sleva pro bezpříspěvkové dárce krve

7. května 2012 v 0:09 AktualityMnoho dalších slev a výhod je také uvedeno na www.ProDarce.cz