Červený kříž u příležitosti Světového dne dárců krve oceňoval dobrovolníky

27. června 2012 v 11:13 |  Aktuality

V polovině června, kdy si lidé ve všech zemích připomínají a slaví Světový den dárců krve, se ocenění dočkali už tradičně také bezplatní dárci krve na Karlovarsku. Zlaté a stříbrné medaile prof. MUDr. Jana Janského tentokrát převzali dárci, kteří v roce 2011 dosáhli 80 až 120, respektive 20 až 40 odběrů.

U příležitosti tohoto důležitého dne převzalo ocenění 170 dárců, z nichž dva získali Zlatý kříž 2. stupně a 26 dárců Zlatý kříž 3. stupně. Dárcům patří dík nejen těch, kterým pomohli, ale celé společnosti. Za ni jim přišli podat ruku náměstek hejtmana Petr Navrátil, starostové obcí i zástupci zdravotních pojišťoven. Dárci získali pamětní list, drobné dárky a především medaile s osvědčením o oprávnění je nosit. Zároveň získali 40% slevy na vstupné činohry Karlovarského městského divadla a vstup zdarma na její veřejné generálky.

V těchto dnech karlovarský Červený kříž uspořádal hned několik besed se stejným názvem Světový den dárců krve. Úvodem byla výstava fotografií z historie, ale i současnosti bezplatného dárcovství krve. Cílem bylo získat nové dárce krve a propagovat bezplatné dárcovství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama