Srpen 2012

6. ročník dětské výtvarné soutěže "Bezpečná cesta do školy – školky“

20. srpna 2012 v 18:10 Uskutečněné akce

S blížícím se začátkem školního roku se znovu začíná mluvit o nebezpečí, které hrozí dětem v silničním provozu. Krátce před koncem prázdnin proto karlovarský Červený kříž vyhlásil letní výtvarnou soutěž s názvem "Bezpečná cesta do školy - školky".

Soutěže se zúčastnily děti ve věku 5-13 let. Zatímco do prvního ročníku se přihlásilo jen něco málo přes deset účastníků, letos jich bylo 32, mezi nimi i jeden soutěžící až z Liberce.


Náměty výkresů byly různé. Cílem soutěže, která proběhla 18. srpna v učebně Červeného kříže, bylo připomenout nebezpečí na silnicích a ulicích, která hrozí každému, kdo pravidla silničního provozu nedodržuje.


Komise při hodnocení ve dvou kategoriích neměla vůbec jednoduchou úlohu. Byly uděleny řádné, ale i mimořádné ceny. Chodba na ČK se tedy opět proměnila na výstavní prostory, kde můžeme obdivovat nápady dětí.


Novinky v předlékařské první pomoci

15. srpna 2012 v 10:43 Nabídka
akreditovaný kurz první pomoci (vzdělávací program MŠMT: 27334/2012-25-520)
Praktický seminář dává základní, ale současné a aktuální informace k poskytování v předlékařské první pomoci, základní přehled o postupech vedoucích k záchraně zdraví či života. Výuková norma život zachraňujících úkonů, novinky v oblasti resuscitace (GUIDELINES 2010), nejdůležitější aktualizované postupy život zachraňujících úkonů.
Cílem semináře je si tyto znalosti utvrdit a osvěžit, doplnit mezery a teoreticky se připravit na náhlé stavy v terénu. Lektor účastníkům přiblíží problematiku na modelových příkladech ze své bohaté praxe. Součástí přednášky bude zvládnutí jednotlivých život zachraňujících postupů
Témata:
1. Základní postupy a zásady předlékařské první pomoci.
2. Zástava krvácení, ošetření drobných krvácejících poranění.
3. Bezvědomí a zástava životních funkcí.
4. Šokové stavy, pneumotorax.
5. Poranění pohybového aparátu.
6. Tepelná poškození organismu.
7.Další závažná poranění, postupy při více poraněných a mimořádných situacích, psychologická první pomoc.
8. Závěrečná souhrnná praxe - řešení modelových situací. Ideální poměr teoretické a praktické výuky, seminář je koncipován tak, aby nejméně polovinu časové dotace tvořila praxe a ukázky figurantů.
Termín:
Pondělí 27.8.2012 09:00 - 12:00
Lektor :
Jaroslav Kaňka, záchranář, akreditovaný lektor první pomoci
Místo konání :
Učebna OS ČČK Kollárova 17, Karlovy Vary
Cena :
390,-- Kč (původně 450,-- Kč)

Uzavírka přihlášek:
22.8.2012
Další informace na tel.: 722 788 014

Během noci se kradlo ve velkém

1. srpna 2012 v 8:01 Aktuality

Drzost zlodějů nezná mezí. Ani bytelné zámky nebyly překážkou pro nenechavce, kteří se v noci z 10. na 11. července vloupali do objektu karlovarského Červeného kříže. Kradli všechno, na co přišli: techniku (dataprojektory, televize, notebooky, fotoaparáty), jejich zájmu neušel ani defibrilační trenažér AED G3 či kufřík pro výuku první pomoci. A aby toho nebylo málo, navíc úmyslně ničili vnitřní vybavení kanceláří. Způsobili tak škodu předběžně odhadnutou na 200.000 korun.


Možná zloději potřebují vybavení pro nácvik odborné první pomoci - že by konkurence? V tom případě by s odcizenými věcmi měli částečně konkurenční výhodu. Nám teď nezbývá než přemýšlet, jak dělat svoji práci dál bez potřebných pomůcek…