Leden 2013

Den otevřených dveří 2013

29. ledna 2013 v 21:22 Uskutečněné akce

Už tradiční Den otevřených dveří uspořádal 26. ledna karlovarský Červený kříž, který ho letos spojil s novou kampaní. Jejím cílem bylo upozornit všechny obyvatele našeho města a okolí na možnost zbavit se nenošeného oblečení jinak, než že skončí v odpadu na skládce. Darované funkční oblečení pomůže mnoha lidem, obzvlášť teď, uprostřed zimy.


V rámci dne otevřených dveří hostily prostory Červeného kříže výstavu soutěžních prací žáků mateřských a základních škol. Zároveň s ní proběhla pro zájemce přednáška na téma stále velmi aktuální - první pomoc při dopravní nehodě -, jejíž praktickou část vedli zkušení zdravotničtí pracovníci. Všichni zúčastnění pak odcházeli nejen s propagačními předměty, ale i s tradiční ochutnávkou - karlovarskou oplatkou.

MS ČČK Nejdek uspořádal sbírku na vykradený OS ČČK K. Vary

22. ledna 2013 v 12:58 Aktuality

Na konci loňského roku byla uskutečněna vánoční besídka pořádaná místní skupinou ČČK Nejdek, kde předali ředitelce oblastního spolku Českého červeného kříže Karlovy Vary dobrovolnou sbírku, do které mohli lidé přispět na pořádaném nejdeckém jarmarku. Sbírka byla pořádaná za účelem finanční pomoci vykradenému a vandalským způsobem zničenému oblastnímu spolku ČČK Karlovy Vary. Na jarmarku bylo vybráno celkem 2.500,- Kč, z toho tři členové MS ČČK Nejdek přispěli po 500,-. Celkem bylo předáno 4.000,- Kč. Paní ředitelka byla velice dojatá a nesmírně si váží dané pomoci.

Děkujeme tímto všem, kdo se na této sbírce podíleli a přispěli a také MS ČČK Nejdek za nečekané uspořádání sbírky.