Srpen 2015

Sportovně-relaxační víkend Klubu dárců krve OS ČČK Karlovy Vary

13. srpna 2015 v 23:54 Aktuality
Ve dnech 18. - 19. 7. 2015 se uskutečnil sportovně-relaxační víkend Klubu dárců krve OS ČČK K.Vary. Sešli jsme se v celkovém počtu 8 členů.

Cílem byl aktivní pobyt na Kamencovém jezeře v Chomutově, které je známé svými blahodárnými účinky pro lidský organismus, a to díky tzv. mrtvé vodě, ve které, jak vyplývá z názvu, nežijí žádní živočichové. To prospívá lidskému tělu, především k léčbě dýchacích cest, revmatu a dalších nemocí.

Vyrazili jsme v ranních hodinách, abychom předešli horkému počasí na cestě. Po příjezdu na místo jsme se ubytovali v místním kempu, a to v malých dřevěných chatkách. Poté jsme okusili vodu, která byla z předešlých chladnějších dnů poměrně studená, ale nás to neodradilo, přeci jen je otužování prospěšné pro zdraví. V odpoledních hodinách se část účastníků zúčastnila na hře plážového volejbalu a druhá část si zvolila možnost odpočinku u vody, a to až do pozdního odpoledne. Večer proběhlo tradiční opékání buřtů, které se protáhlo do ranních hodin.

Druhý den probíhal obdobně, avšak s výjimkou toho, že jsme si předvedli názornou ukázku první pomoci při tonutí. Tímto bychom rádi poděkovali místnímu plavčíkovi za spolupráci. V odpoledních hodinách jsme se vydali zpět do svých domovů.
Další akce je naplánována na měsíc září, a to výlet do NP Šumava. Budeme rádi, pokud se k nám přidáte.

Jan Chylo
Předseda KBDK OS ČČK KV

Dárci krve převzali ocenění

13. srpna 2015 v 23:53 Aktuality
18.6.2015 hejtman Karlovarského kraje Martin Havel spolu se zástupci Českého červeného kříže, lékařské veřejnosti a obcí ocenil dárce krve, kteří pravidelně navštěvují transfuzní stanice. Akce se již tradičně konala v sále Krajské knihovny Karlovy Vary.

U příležitosti oslav Světového dne dárců krve bylo oceněno celkem 52 lidí z regionu. Ačkoliv podle lékařů spotřeba krve při operacích díky technologickému pokroku a novým postupům klesá, dobrovolné dárcovství je stále potřebné. "Rád bych poděkoval všem přítomným za to, že nezištně pomáhají druhým. Krev je to nejcennější, co může člověk člověku darovat," uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Zlatý kříž III. stupně za 80 odběrů si odneslo 44 dárců a dalších 8 dárců získalo Zlatý kříž II. stupně za 120 odběrů. Převažovali muži, kterých bylo dohromady 47. Kromě plaket byly předávány i symbolické červené růže, pamětní listy Karlovarského kraje a drobné dárky.
Foto - viz. galerie